Bible na dobrou noc

Bible na dobrou nocSophie Piperová je autorkou knih, které patří mezi literaturu pro děti. Její knihy mají být pro ty nejmenší naučné, a tak především v těchto kategoriích lze nalézt její díla. Kniha Bible na dobrou noc, která u nás vyšla v roce 2011, není jedinou knihou, kterou lze od autorky Sophie Piperové v našich knihkupectvích nalézt. Už o dva roky dříve, tedy v roce 2009 totiž vyšla kniha nazvaná Dětská bible. Z názvů těchto knih je patrné, jakým tématům se Sophie Piperová věnuje a co se děti v knihách dozvědí.
Kniha Dětská bible má za úkol dětem převyprávět základní biblické příběhy tak, aby i pro ty nejmenší byly dobře srozumitelné. Kniha je navíc doplněna bohatými ilustracemi a určena dětem se zájmem o biblické příběhy a prostředí, ve kterém se tyto příběhy udály. Děti se mohou v knize Dětská bible dozvědět o tom, jak vypadala velikonoční večeře, co vše obnášela práce tesaře v době Ježíšově a další zajímavosti.
Kniha Bible na dobrou noc je tematicky velmi podobná Dětské bibli, ostatně jak už sám název napovídá. Jde opět o ty nejznámější biblické příběhy vyprávěné pro ty nejmenší, příběhy jsou však navíc ještě doplněny o veršované motlitby, které děti vybízejí ke klidu a zakončení jejich rušného dne. Bible na dobrou noc opět obsahuje ilustrace plné barev, které doplňují vyprávění ze Starého i Nového zákona. Autorka Sophie Piperová v této knize seznámí děti s příběhy, jako jsou Chlapec Ježíš, Veliká bouře, Abraham a noční obloha, První duha, Kdo stvořil svět a další.
Kniha Bible na dobrou noc patří nejen mezi naučnou literaturu pro děti, ale také literaturu věnující se dějinám. Dopřejte i vy svým dětem chvíli klidu a odpočinku a nechte je, aby samy poznaly dávné příběhy. Bible na dobrou noc doplněna ilustracemi je pro děti to pravé před spaním. Dopřejte svým dětem klidný spánek.
 

Nahoru