Dokud světlo nepohasne

Dokud světlo nepohasne Agatha Christie patří mezi spisovatelky, které zná doslova celý svět. A není divu, její kriminální příběhy zkrátka berou dech. Ano, jde o tu Agathu Christie, která ve svých knihách představila detektiva Hercule Poirot, tu, která napsala například Vraždu na Nilu a tu spisovatelku, která prodala nejvíce výtisků svých knih hned po slavném Williamu Shakespearovi. Milovníci detektivní a krimi literatury se nyní mohou těšit na sbírku příběhů nazvanou Dokud světlo nepohasne, která v Británii byla vydána až po autorčině smrti a ve které se opět setkáme právě s oním známým detektivem Hercule Poirotem.
Agatha Christie se narodila už v roce 1890 a zemřela roku 1976. Jak již bylo řečeno, za dobu svého života napsala nespočet detektivních příběhů a stala se jednou z nejúspěšnějších spisovatelek a spisovatelů světa. Agatha Christie získala základní vzdělání od svých rodičů, později se však vydala do Francie, kde studovala hudbu a věnovala se hře na klavír a zpěvu. Kariéru zpěvačky však později opustila, neboť ji trápila přílišná tréma z vystupování před lidmi. Její první kniha pak byla vydána už v roce 1921, a jak je vidět, dodnes vycházejí další a další.
Nakladatelství Knižní klub v tento roce přináší čtenářům sbírku povídek Agathy Christie, které vycházely postupně už během dvacátých a třicátých let minulého století. Souhrnně byly vydány už v roce 1997 a nyní si je mohou vychutnat také naši čtenáři, kterým se sbírka představuje poprvé. Zatímco některé z povídek jsou spíše psychologické, mystické či milostné, ve dvou z nich se dočkáme také detektiva Hercule Poirota. V této sbírce se můžeme těšit na osamělost, vyděračství, nenávist, obětování se a mnoho dalšího.
Čtěte i vy Agathu Christie, jednu z nejúspěšnějších spisovatelek všech dob. Sbírka povídek Dokud světlo nepohasne čeká právě na vás.
 

Nahoru