Encyklopedie zahradničení

Encyklopedie zahradničení (DK) (Brickell Christopher)Každý čtenář ocení literaturu, se kterou nejen zažije skvělý příběh, ale také v ní najde ponaučení, nové znalosti a zkušenosti. Jednou z takových knih je kniha Encyklopedie zahradničení. Ta se, jak její samotný název napovídá, věnuje překrásnému koníčku a každému přináší rady a doporučení právě v činnosti zahradničení. A že toho v knize nalezneme opravdu hodně, o tom už vypovídá její rozsah. Celých 728 stran, které spadají mezi populární naučnou literaturu, encyklopedii a slovník. Knihu vydává nakladatelství Knižní klub, a to v dubnu roku 2012.
Autorem knihy Encyklopedie zahradničení je Christopher Brickell, který patří mezi přední zahradnické autory, se zahradničením prožil celý svůj život a za svou činnost získal také několik vyznamenání. Jeho kariéra začala v roce 1958 zahradničením v Royal Horticultural Society, přičemž v roce 1969 se stal ředitelem Wisley Garden. Christopher Brickell přednáší po celém světě a zahradničení obohatil také o řadu vlastních zahradnických a botanických referenčních prací. Samozřejmě vydal také několik knih a právě Encyklopedie zahradničení je jedna z nich. V českých knihkupectvích lze nalézt také například knihu Řez a tvarování dřevin nebo A-Z encyklopedie zahradních rostlin.
A čemu všemu že se Encyklopedie zahradničení věnuje? První část této knihy je zaměřená na plánování zahrady a popisuje všechny skupiny rostlin, tedy okrasné stromy, trvalky, bylinky a další. Dále se dočteme také o možnosti pěstování rostlin v bytě. V každé kapitole navíc najdeme návody pro přípravu půdy, výsevu, řezu, nechybí ani běžná péče o rostliny doplněná fotografiemi. Druhou část knihy Encyklopedie zahradničení pak Christopher Brickell věnuje výbavě, nářadí a materiálům, které při zahradničení nesmějí chybět.
Zajímáte se o zahradničení? Nenechte si ujít knihu, jejíž autor patří mezi nejzkušenější. Dopřejte Encyklopedii zahradničení sobě nebo svým blízkým.

Nahoru