Letní rytíř

Letní rytířMilovníci sci-fi a fantasy literatury pozor. Spisovatel Jim Butcher v dubnu roku 2012 přináší českým čtenářům další ze svých knih, tentokrát knihu nazvanou Letní rytíř. O její vydání se zasloužilo nakladatelství Triton a těšit se můžeme na příběh dlouhý 448 stran.
Jim Butcher se narodil v říjnu roku 1971 a jde o bestselerového autora New York Times, nejvíce je však známý právě díky jeho fantasy sérii knih nazvané Dresden Files. Jako dítě vyrůstal se svými rodiči a jeho dvěma sestrami, v současné době žije s manželkou, která je autorkou několika romantických knih, a jejich synem.
Kniha Letní rytíř, která u nás vyšla letos, byla vydána již v červenci roku 2009. Vedle ní lze od tohoto autora v českých knihkupectvích nalézt také knihu Bláznivý úplněk, Temná hrozba nebo Bouřková fronta. Letní rytíř je kniha určená pro dospělé, jejíž hlavním hrdinou je Harry Dresden. Ten se ocitá na samotném pokraji svých sil poté, co jeho přítelkyně opouští Chicago, aby se mohla vyrovnat s nově nabytou chutí na krev. Harry už ani neví, kdy se naposledy koupal, kdy viděl své přátele, kdy naposledy zaplatil nájem. Je to snad konec jediného profesionálního čaroděje? Možná ano, avšak jen do doby, než se objeví Zimní královna ze Země vil a učiní Harrymu nabídku, kterou nemůže odmítnout.
Harry Dresden má před sebou jasný úkol. Musí očistit jméno Zimní královny, musí najít toho, kdo zabil letního rytíře. Podaří se Harrymu splnit tento zdánlivě snadný úkol? Nebo štěstí nepřeje těm, co se pletou do záležitostí vil?
Jim Butcher přináší další strhující fantasy, které ocení každý vášnivý čtenář a milovník právě tohoto literárního žánru. Letní rytíř čeká se svým vyprávěním právě na vás, proto si nenechte ujít knihu, která po světě vzbudila velké ohlasy, ani vy.

Nahoru