Knihkupectví / Obchodní podmínky internetového knihkupectví Beletrie

Obchodní podmínky internetového knihkupectví Beletrie

Všeobecné obchodní podmínky internetového knihkupectví Beletrie.eu (dále jen "Obchodní podmínky")

Obchodní podmínky vymezují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího v internetovém obchodu www.beletrie.eu, jehož provozovatelem je

 

Easy Life, s.r.o.

Praha 8, Frýdlantská 1319, PSČ 182 00

IČO 24740594, DIČ CZ24740594

Vedena Městským soudem v Praze,

oddíl C, vložka 170413

Č.u: 2000103367 / 2010

Email: obchod[@]beletrie.eu

 

Zákazník, který kupuje u nás v obchodě, automaticky souhlasí s těmito podmínkami:

 

Objednávka se stává závaznou její odesláním. Objednáním podpisujete kupní smlouvu s našim obchodem a v souladu s Občanským zákoníkem v platném znění.

 

1. Práva a povinnosti stran:

1.1. Práva a povinnosti prodejce:

1.1.1. Prodejce je povinen odeslat objednané zboží nejpozději do 5 pracovních dnů (v případě platby předem se expediční doba počítá až po připsání částky na náš účet). Tato lhůta po vzájemné dohodě může být prodloužená.

1.1.2. Prodejce je povinen odeslat zboží tím způsobem, který si vybral zákazník.

1.1.3. Prodejce je povinen odeslat kvalitní zboží a zabalit zboží s ohledem na způsob dopravy a možnost poškození zboží během přepravy.

1.1.4. Prodejce je povinen vyřídit všechny reklamace uplatněné do 30 dnů od chvíle, kdy zákazník obdržel zboží. Podmínkou je doručit předmět reklamace od zákazníka k prodejci tak, aby nedošlo k poškození během přepravy. K reklamovanému zboží je nutno přiložit kopii faktury, kopii dokladu o úhradě, dopis s uvedením důvodu reklamací a požadovaným způsobem vyřízení reklamaci, číslo účtu pro případné vracení peněz a platný email. Vracení reklamovaného zboží je na náklady prodejce. Reklamované zboží je nutné doručit na adresu: Easy Life s.r.o., Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy.

1.1.5. Prodejce má právo odmítnout objednávku v případě vyprodání zásob, v případě, že zákazník v minulosti nedodržel obchodní podmínky (falešná objednávka, uvedení neplatných údajů, nevyzvednutí objendávky). 

1.1.6. Prodejce má právo odstoupit (částečně nebo úplně) od zakázky v případě, že není možné ji splnit z důvodů netýkajících se prodejce.

1.1.7. Prodejce má právo v případě nevyzvednutí zboží (odstoupení od kupní smlouvy zákazníkem) na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s nevyzvednutím zboží (poštovní náklady, obal) podle Občanského zákoníku v platném znění. V případě nevyzvednutí zboží opakované zaslání objednávky bude akceptováno pouze formou platby předem převodem na účet knihkupectví.

 

1.2. Práva a povinnosti zákazníka:

1.2.1. Zákazník je povinen při objednávce zanechat svoji platnou adresu, aby vybrané zboží mohlo být doručeno.

1.2.2. Zákazník při objednání je povinen uvést funkční email (Vaše osobní údaje jsou chráněné Zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb.). V opačném případě bude to považováno za nesplnění obchodních podmínek ze strany zákazníka a objednávka bude automaticky stornována.

1.2.3. Zákazník je povinen převzít objednané zboží a zaplatit je v plné míře. Nevyzvednutí zboží bude považováno za porušení kupní smlouvy a prodejce má právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s nevyzvednutím zboží (poštovní náklady, obal) podle Občanského zákoníku v platném znění. Při opětovném zaslání zboží k ceně zásilky bude připočteno poštovné a balné. Při nevyzvednutí zboží následující objednávka bude akceptována pouze formou platby předem převodem na účet.

1.2.4. Zákazník má právo zrušit svou objednávku do chvíle, než dostane potvrzení o odeslání zboží. Zrušení objednávky provede emailovým dopisem na kontaktní email knihkupectví obchod[@]beletrie.eu do 24 hodin. Potvrzením o přijetí požadavku o storno objendávky je zpětný email ze strany obchodu. V případě zrušení objednávky po expedování zboží, situace bude považována za nevyzvednutí zboží a bude se řešit podle bodu 1.2.3.

1.2.5. Zákazník má právo na reklamaci obdrženého zboží v případě doručení poškozeného zboží, jiného zboží, než bylo objednáno, nepoužitelného zboží (tisková vada). Podmínkou je doručit předmět reklamace od zákazníka k prodejci tak, aby nedošlo k poškození během přepravy. Také je nutno přiložit kopii faktury, kopii dokladu o úhradě, dopis s uvedením důvodu reklamací a způsobem vyřízení reklamaci, číslo účtu pro případné vracení peněz a platný email. Vracení reklamovaného zboží je na náklad prodejce. Reklamované zboží je nutné doručit na adresu: Easy Life s.r.o., Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy.

1.2.6. Zákazník má právo na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od obdržení zásilky v souladu s platným Občanským zákoníkem. Podmínkou je vracení zboží do 14 dnů, zboží musí být bez příznaků použití, v původním obalu. Podmínkou je doručení na adresu knihkupectví nepoškozeného zboží. Zboží musí být pečlivě zabaleno, aby nedošlo k poškození během přepravy. Vracení zboží je na náklad zákazníka. Vracené zboží je nutné doručit na adresu: Knihkupectví-sklad, Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy. Zboží může být vráceno osobně na adrese výdejního místa. K zboží je nutné přiložit kopii faktury, kopii dokladu o úhradě, doprovodní dopis s číslem účtu pro vracení peněz, platný email. Zákazníkovi bude vystaven opravný daňový doklad a vracená peněžní hodnota zboží převodem na účet do 14 dnů od momenta vrácení zboží.   

1.2.7. Zákazník má právo na odstranění osobních údajů z databáze prodejce, o čemž musí uvědomit prodejce na kontaktní email obchod@beletrie.eu nebo poštou na adresu provozovny: Easy Life s.r.o., Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy. Potvrzením o přijetí požadavku o odstranění osobních údajů je zpětný email ze strany obchodu.


2. Záruky a Reklamace

2.1. Na zboží zakoupené v internetovém knihkupectví Beletrie.eu se vztahuje záruka v souladu se zákonem č. 40/1964 Sb.

2.2. Standardní doba záruky je 24 měsíce od chvíle, kdy bylo zboží doručeno.

2.3. Záruka se vztahuje na všechny defekty, který brání normálnímu užití zboží.

2.4. Záruka se nevztahuje na defekty vzniklé při nesprávném použití zboží.

2.5. Reklamované zboží je nutné doručit prodejci. Podmínkou je doručit předmět reklamace od zákazníka k prodejci tak, aby nedošlo k poškození během přepravy. Také je nutno přiložit kopii faktury, kopii dokladu o úhradě, dopis s uvedením důvodu reklamací a způsobem vyřízení reklamaci, číslo účtu pro případné vracení peněz a platný email. Vracení reklamovaného zboží je na náklad prodejce. Reklamované zboží je nutné doručit na adresu: Easy Life s.r.o., Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy. Reklamace jsou vyřizovány ve lhůtě do 14-ti dnů dle Občanského zákona.

2.6. V souladu s obchodními podmínkami bude defektní zboží vyměněno za nové. V případě, že výměna nebude možná (například nedostatek zboží na skladě prodejce), budou zákazníkovi vráceny peníze.

2.7. Na reklamace vad způsobených přepravou zboží v nedostatečném obalu nebude brán zřetel.

 

3. Nepřevzetí zásilky

3.1. Každá objednávka je závazná dle Občanského zákoníku v platném znění.
Nevyzvedne-li kupující objednávku zaslanou na dobírku (veškeré argumentace nepřevzetí zásilky typu „neobdržení oznámení o doručení" aj. jsou brány jako zcela účelové a nebudou akceptovány), je povinen uhradit vzniklé náklady na odeslání zboží (balné poštovné a souvislé práce). Odesláním objednávky kupující stvrzuje svůj souhlas s našimi obchodními podmínkami.
3.2. Platební informace potřebné k úhradě sankce budou zaslány elektronickou formou.

3.3. Veškeré nesplacené pohledávky (neuhrazené náklady), budou vymáhány včetně veškerých nákladů s tímto spojených (např. telefonické a administrativní náklady, objednávání, zabalení či příprava expedice a úhrada poštovného distribuční).

3.4. Při objednávce je nutno uvádět pravdivě své údaje. V případě lživě uvedeného jména či adresy, na níž bude doručeno zboží, které se posléze vrátí prodejci zpět (týká se i nezaplacení částky za zboží na účet prodejce), bude daná osoba vyhledána dle IP adresy a dluh bude kompletně vymáhán.

 

4. Opětovné zasílání zboží
4.1.V případě, že zboží bylo vráceno e-shopu z důvodu nevyzvednutí zákazníkem balíku na poště nebo nemožnosti kontaktování s zákazníkem kurýrní službou (nezvedání telefonu, nepřítomnosti na dodací adrese) po emailové žádosti na náš kontaktní email: obchod@beletrie.eu, je možné opětovné zasílání balíku dle podmínek: k celkové původní ceně objednávky budou připočtené poštovní ve výší 79 Kč (Česká pošta) a balné 12 Kč. Důvody typu neuložená výzva do schránky, řidič se neozval včas atd nebudou akceptovány. Platbu za opětovné zasílání balíku požadujeme jen předem převodem na účet knihkupectví, všechny údaje (číslo účtu a VS) Vám budou poslány emailem.

 

5. Doručování zboží a platba

5.1. Doručení zboží je uskutečněno službami Česká pošta s.p.

5.2. Prodejce zahrnuje do ceny objednávky balné 12 Kč a účtuje si poštovné ve výši 52,- Kč (Česká pošta).

5.3. Zákazník má možnost volit mezi platbou převodem (bankovní převod předem, kde variabilní symbol je číslo objednávky; +0,- Kč), platbou pomocí platební brány GoPay (+12,- Kč) a platbou dobírkou (+25,-Kč). Při volbě platby převodem objednávka bude přijata ke zpracování až po připsání požadované částky na účet Easy Life s.r.o.. V případě platby předem převodem musí být platba uhrazena do 5 pracovních dnů od vzniku objednávky, v opačném případě bude objednávka stornována. Pro urychlení vyřízení Vaši objednávky doporučujeme zaslat na email obchod@beletrie.eu bankovní potvrzení o platbě. Osobní odběr nabízíme na adrese: Opálkova 1658, 18200 Praha 8. Při osobním odběru žádné další poplatky neúčtujeme.

 

Doprava/
Platba
Česká pošta Osobní odběr
Dobírkou 77,- -
Bankovním převodem 52,- 0,-
GoPay 64,- 12,-
Hotově - 0,-

Všechny ceny jsou s DPH. K ceně objednávky bude připočteno balné 12 Kč včetně 20% DPH.

 

5.4. Při objednávce nad 3000 Kč poštovné neúčtujeme.

5.5. Pro úřady,  školy a knihovny  je možná platba na fakturu, kde je standardní doba splatnosti 14 dní.

 

6. Prohlášení o ochraně osobních údajů a zasílání obchodních sdělení

6.1. Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

6.2. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, adresa elektronické pošty, telefonní číslo  (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).

6.3. Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy, pro účely vedení uživatelského účtu, pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu, pro účely zlepšení kvality služeb e-shopu v ramcích spolupráce s portály Heureka.cz a Zboží.cz.

6.4. Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje (při registraci, ve svém uživatelském účtu, při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu) uvádět správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajích.

9.6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické a v tištěné podobě automatizovaným způsobem.

6.5. Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.

6.6. Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat. Prodávající má právo za poskytnutí informace podle předchozí věty požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace.

 

6. Závěrečná ustanovení

6.1. Tyto obchodní podmínky mohou být prodejcem částečně nebo úplně změněny bez předchozího upozornění.

Nahoru