100 + 1 osobností & bicykl

Kód: 8719308

Úplný název:

100 + 1 osobností & bicykl (Hrubíšek Ivo): Kolo v živote a díle známých a slavných lidí

Autor a popis:

Hrubíšek Ivo, CYKLOKNIHY, 344 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

V roce 2000 vyšla dvoudílná publikace Osobnost a bicykl a v doslovu k 2. dílu byl příslib třetí knížky „osobností“ v případě, že se první dvě setkají s příznivým čtenářským ohlasem. V delším mezidobí příprav třetího pokračování byly první dva svazky zcela rozebrány, a tak se vydavatelství společně s autorem rozhodlo pro souhrnné vydání všech tří v jednom objemném svazku. Název je odvozen od celkového počtu, který dává tušit něco opravdu mimořádného.
Těch významných osobností, které se při nejrůznějších příležitostech potkávaly s bicyklem, ať již jako aktivní cyklisté nebo pouze ve svém díle, je v knížce skutečně sto jedna. Je to sešlost lidí, kteří vynikli ve svém oboru a většinou dosáhli i světového věhlasu (jen Nobelových cen bylo mezi ně rozděleno osm, filmových Oscarů sedm a získali desítky různých jiných ocenění), lidí veskrze pozitivních, zasluhujících obdiv a úctu, snad s výjimkou několika málo postav rozporných.
Formální uspořádání publikace je stejné jako u prvního vydání z roku 2000. Znovu je zachována časová posloupnost řazení kapitol, daná obdobím, v němž ta která osobnost žila nebo žije. Znovu je za každou kapitolou zařazen stručný miniprofil, který dokresluje dotyčnou osobnost několika životopisnými poznámkami. Znovu je textová část doprovázena poměrně četnými ilustracemi, také barevnými v několika přílohách. Naprostou novinkou však je na konci jmenný rejstřík, obsahující přes 500 jmen! Tolik postav je v knize v různých souvislostech a ve spojení s významnými osobnostmi skutečně zmiňováno.
Publikace jistě potěší nejen cyklisty a všechny čtenáře spřízněné silnou a trvalou náklonností k bicyklu, ale i ty, které zajímá jen některá z osobností a o jejím spojení s bicyklem doposud nevěděli. Kniha se nemusí číst obvyklým způsobem - od začátku. Můžete ji otevřít na libovolném místě, u jakéhokoli jména, které vás upoutá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 100 + 1 osobností & bicykl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 100 + 1 osobností & bicykl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 100 + 1 osobností & bicykl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 100 + 1 osobností & bicykl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 100 + 1 osobností & bicykl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / 100 + 1 osobností & bicykl