14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět

Kód: 7420024

Úplný název:

14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět (Šlik Petr Hugo):

Autor a popis:

Šlik Petr Hugo, Arsci, 208 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
237 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Na jaře 1927 podnikl fotbalový klub AFK Vršovice zájezd do Austrálie na pozvání tamější asociace. Pro účely reprezentace své vlasti přijal název Bohemians a ve většině z dvaceti zápasů, odehraných na různých místech Austrálie i na Cejlonu, zvítězil. Každý vyhraný zápas připomínal jeden z míčů, které jako trofeje přivezli hráči do Prahy.
A slavnou pouť českého fotbalu po Austrálii připomíná dodnes klubový symbol klokana, s jehož živým párkem – darem australské vlády prezidentu Masarykovi – tehdy přijeli do nadšených Čech.
Beletristické zpracování slavné historie na podkladě autentických zpráv a deníkových záznamů svým humorem připomene Muže v ofsajdu a je doprovázeno množstvím dobových fotografií z archivu klubu Bohemians.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / 14 míčů pro Bohemians aneb cesta z Vršovic do Austrálie a zpět