50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl

Kód: 7357708

Úplný název:

50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl (Randlová Nataša, Kaletová Romana, Aradská Daša):

Autor a popis:

Randlová Nataša, Kaletová Romana, Aradská Daša, Wolters Kluwer, 132 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (188 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Tato publikace vznikla jako již druhý soubor odpovědí na dotazy zaměstnanců i zaměstnavatelů, zasílané do internetové pracovněprávní poradny serveru Novinky.cz. Vybráno bylo stejně jako v předchozím vydání této publikace 50 otázek, které se v advokátní praxi v oboru pracovního práva nejčastěji vyskytují.

Záměrem této publikace je poskytnout praktické odpovědi na nejobvyklejší pracovněprávní dotazy v uspořádané formě, od vzniku po skončení pracovního poměru, od diskriminace po náhradu škody. Dotýká se nejen pracovního práva v úzkém pojetí, ale i souvisejících odvětví zaměstnanosti, práva sociálního zabezpečení či ochrany osobních údajů. Na závěr je doplněn seznam praktických internetových stránek a kontaktů na informační linky, kde lze najít pomoc či se o určité problematice dozvědět více.

Kniha je určena zejména všem zaměstnancům pro lepší orientaci v jejich pracovněprávních vztazích, jakož i zaměstnavatelům a personalistům jako soubor rad jak v pracovním právu postupovat při respektování práv zaměstnanců. Dobře využitelná bude jistě pro advokáty a další právníky, kteří se na pracovní právo nespecializují, i pro studenty právnických fakult, popřípadě studenty andragogiky a personálního řízení jako srozumitelný úvod do studia pracovního práva.

V poznámkách k jednotlivým odpovědím byla zohledněna i připravovaná věcná novela zákoníku práce, která by měla nabýt účinnosti 1. ledna 2012.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / 50 otázek a odpovědí z pracovněprávní poradny 2. díl