A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny

Kód: 7491779

Úplný název:

A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny (Batthyany Sacha): Zlocin v breznu 1945. Príbeh mojí rodiny.

Autor a popis:

Batthyany Sacha, Host, 253 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Novinář Sacha Batthyany, potomek maďarského šlechtického rodu, zjistí, že jeho prateta byla zapletena do zrůdného nacistického zločinu.

V březnu roku 1945 hraběnka Margit Thyssen­-Batthyanyová uspořádala večírek v rakouském městečku Rechnitz. Okolo půlnoci část hostů opustila zámek a zastřelila sto osmdesát Židů, kteří zde vykonávali otrockou práci. Co se tehdy přesně stalo, je dodnes zahaleno tajemstvím. Margit po zbytek života mlčela, těla obětí nebyla nikdy nalezena a očití svědci záhadně zemřeli.

Při rozplétání zločinu narazí Sacha na dávná rodinná traumata. Pátrání po rodinné historii ho zavede do předválečného Maďarska, poválečného Rakouska a současného Švýcarska, do sibiřských gulagů, do jihoamerického obýváku ženy, která přežila Osvětim — a také na gauč psychoanalytika kouřícího dýmku. Na své cestě odhalí tajemství, které změní jeho pohled na rodinu i na sebe samého. Definují předchozí generace náš život? Jsme my všichni „děti války“? Je holokaust dávnou historií? Kniha Sachy Batthyanyho je psychologickým portrétem současné generace a neobvyklou rodinnou kronikou, která na příbězích dvou rodin zpřítomňuje dějiny střední Evropy.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / A co to má co dělat se mnou? Zločin v březnu 1945. Příběh mojí rodiny