A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic

Kód: 7491772

Úplný název:

A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic (Navara Luděk, Kasáček Miroslav): Život a mucednická smrt kneží Jana Buly a Václava Drboly od Babic

Autor a popis:

Navara Luděk, Kasáček Miroslav, Host, 216 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Je třicátého dubna 1951. Pro faráře Jana Bulu si do Rokytnice na Třebíčsku přijíždí tajná policie. Čeká ho cesta do vyšetřovny v Jihlavě, kruté mučení a v květnu 1952 poprava. Stejný osud stihne i faráře Václava Drbolu, který předtím bude rovněž brutálně mučen. Drbola je zatčen sedmnáctého června 1951 na faře v Babicích. Je to osudové místo, hned vedle se nachází škola, do níž o několik týdnů později vniknou ozbrojení muži a zastřelí tři místní funkcionáře. Přestože Drbola i Bula jsou v době tragédie již ve vězení, budou za útok souzeni. Stejně jako další: odsouzených nakonec bude více než sto, z toho jedenáct dostane trest smrti. V září 2011 bylo zahájeno řízení o blahořečení Václava Drboly a Jana Buly. Publikaci doprovází bohatá obrazová příloha. Luděk Navara (nar. 1964) a Miroslav Kasáček (nar. 1937) už řadu let mapují bezpráví, kterých se dopouštěl komunistický režim. Po knihách Mlynáři od Babic (2008), Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012) a předloňské biografické publikaci Na útěku o válečném letci a později jáchymovském vězni Josefu Bryksovi přicházejí s dramatickým příběhem dvou kněží popravených v padesátých letech: Jana Buly a Václava Drboly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic