Absolutní trest

Kód: 7303310

Úplný název:

Absolutní trest (Waller Martin):

Autor a popis:

Waller Martin, Domino, 407 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
152 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
 

Trest smrti je od nepaměti nejvyšším možným trestem. Zpočátku to byla spíše osobní msta, která se postupně přetavila v trest za přestoupení zákona. Motiv odplaty za spáchaný zločin zcela nevymizel, ale soudce často vedla k vyřčení ortelu i snaha o definitivní vyřazení odsouzence ze společnosti a v neposlední míře i o odstrašení veřejnosti.
V evropských křesťanských státech byl trest smrti velmi rozšířený, hojně uplatňovaný, a výkony trestu byly stále brutálnější. Počet hrdelních rozsudků začal klesat v devatenáctém století a k zásadnímu zlomu došlo po druhé světové válce. Dnes je ve většině demokratických zemí trest smrti zrušen, ale například v USA zůstává součástí právního systému v osmatřiceti státech.
A právě v kontextu amerického právního systému se odehrávají povídky v této knize. Martin Waller beletristickou formou mapuje problematiku hrdelní spravedlnosti: rozhodování porot a soudů, udělování milosti, pobyt na cele smrti či samotný výkon trestu, který může být proveden pěti různými způsoby. Každá z povídek představuje samostatný příběh člověka, který byl právem či neprávem odsouzen, a každá se dotýká problémů, které existenci absolutního trestu provázejí: možnost justičního omylu, neúspěšný průběh exekuce nebo zkorumpovatelnost právního systému.

Nahlédnout do Absolutní trest Nahlédnout do Absolutní trest

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Absolutní trest do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Absolutní trest.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Absolutní trest (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Absolutní trest bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Absolutní trest doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Thrillery