Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny

Kód: 7425252

Úplný název:

Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny (Heřmánek Pavel): Príbehy z dejin karlínské Invalidovny

Autor a popis:

Heřmánek Pavel, Epocha, 272 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Budovu Invalidovny v Praze - Karlíně, chátrající skvost barokní architektury, čeká v nejbližší době nejistá budoucnost a život z ní může nadobro vyprchat. Vůbec první ucelenější zpracování dějin Invalidovny se zabývá především osudy lidí, kteří do tohoto areálu přicházeli, aby nemuseli žebrat či živořit, kde se ale i rodili, umírali, léčili, modlili, bydleli a pracovali, prostě prožívali v něm svůj příběh či jeho část. Kniha podrobně přibližuje téma Strozziho nadace, zabývá se vlastní stavbou budovy a specifickými podmínkami života v ní. Zejména se ale snaží proniknout ke konkrétním lidem, kteří v Invalidovně dlouhá léta žili. Z dějin 18. a 19. století se dochovaly spíše střípky, ve 20. století se již daří skládat ucelenější příběhy. Jsou zajímavé, někdy podivné i kuriózní, rozhodně nás však neponechají lhostejnými.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Aby nemusel nakonec žebrati - Příběhy z dějin karlínské Invalidovny