Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání

Kód: 7226442

Úplný název:

Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání (Weissinger A. Keyton):

Autor a popis:

Weissinger A. Keyton, Computer Press, 0 stran, jazyk - CZ, 2002

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
301 Kč (437 Kč)
  / ks  
koupit
 

Active Server Pages (ASP) znají weboví vývojáři jako velmi efektivní prostředí pro vytváření webových aplikací: relativně snadno se programují a díky rozšiřitelnosti pomocí komponent ActiveX a Javy mohou mít dalekosáhlé schopnosti. V případě ASP nejde v pravém smyslu o programovací jazyk, ani o platformu určenou ryze pro produkty Microsoftu.V podstatě je to jen objektový model pro Microsoft Information Server a kompatibilní webové servery. Tuto technologii vyvinul Microsoft jako odpověď na problémy s komplikovaností programování aplikací v CGI. K vytváření plnohodnotných webových aplikací je pro ASP možno používat jakýkoli skriptovací jazyk od VBScriptu až po Python.

Kniha Active Server Pages v kostce se k vám dostává ve druhém, aktualizovaném vydání, jako další ze série pohotových referenčních průvodců, které si čtenáři oblíbili pro systematické poznávání potřebných témat i pro možnost rychlého dohledání konkrétní partie při vlastní práci.

Kniha byla kompletně aktualizována na IIS 5.0 a ASP 3.0 a ukazuje, jak se jednotlivé funkce objektového modelu využívají v reálných aplikacích a zdůrazňuje málo známé i nedokumentované možnosti ASP. Tvoří ji tři části:
- Úvod do Active Server Pages.
Kratší úvodní část rozebírá roli skriptů na straně serveru při vytváření webových aplikací a demonstruje jejich implementaci na IIS a jiných kompatibilních serverech.
- Přehled objektů.
Podrobná dokumentace vlastností, metod a událostí sedmi objektů, které tvoří IIS (Application, ASPError, ObjectContext, Request, Response, Session a Server). Také je zde kapitola věnovaná souboru global.asa, předprocesním direktivám a vkládání dat na straně serveru.
- Přehled instalovatelných komponent.
Podrobná dokumentace vlastností a metod dalších komponent, například ActiveX Data Objects nebo Content Rotator Component, jež jsou součástí IIS.
- Přílohy.
Přehled vnitřních objektů ASP, informace k převodu aplikací CGI/WinCGI na ASP, použití ASP na alternativních platformách a konfigurace aplikací ASP na IIS.

Popis každého objektu či komponenty začíná jejich vysvětlením, obsahuje seznam případně vyžadovaných knihoven DLL a souborů, pokračuje ukázkovým programem ukazujícím vytváření instance jeho použití, poznámkami a tipy k obvyklým problémům. Dále následuje vyčerpávající popis vlastností, kolekcí, metod a událostí s vysvětlením parametrů a zpravidla i ukázka kódu ve VBScriptu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Software

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Výpočetní technika / Software / Active Server Pages v kostce - Pohotová referenční příručka - 2.vydání