Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění

Kód: 7243509

Úplný název:

Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění (Šťovíčková-Heroldová Věra, Herold Erich):

Autor a popis:

Šťovíčková-Heroldová Věra, Herold Erich,, Brána, 248 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
14 Kč (19 Kč)
  / ks  
koupit
 

Antologie čtyřiceti afrických etnik z pera někdejšího, dnes už zemřelého ředitele pražského Náprstkova muzea a jeho ženy, bývalé zpravodajky Čs. rozhlasu v Africe. Kniha nejen o lásce a milování, ale také o námluvách, svatbě, rodinném životě, nevěře a manželských sporech, prostě o vztahu mezi mužem a ženou v praktickém životě i v zrcadle slovesného a výtvarného umění africké kmenové společnosti obsahuje množství legend, pohádek a popěvků na erotické, milostné a manželské téma. Milování nebylo v očích Afričanů námětem choulostivým, bez fíkového listu se obešlo i výtvarné umění, neboť šlo o magii plodnosti. Kniha je vyzdobena fotografiemi řezbářských děl, zobrazujících lidský pár, protože postavy muže a ženy vnímané jako prarodičovský pár hrály v životě kmenového společenství podobnou roli jako Madona s dítětem v křesťanství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Africké lásky, africká manželství - V životě a v zrcadle afrického umění