Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie

Kód: 7387378

Úplný název:

Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie (Poněšický Jan): v živote i v procesu psychoterapie

Autor a popis:

Poněšický Jan, Triton, 176 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Jak se liší agrese od násilí? Existuje i konstruktivní agrese ve službách života či obrany lidských práv? Musí mít agrese vždy za následek něco negativního? Je nutná destrukce starého, aby vzniklo místo pro to nové? Neznamená teprve násilí - ve srovnání s férovým bojem - újmu na druhém, poškození jeho života, znemožnění přirozeného a svobodného vývoje? Těmito a jinými otázkami se zabývá kniha lékaře a filosofa Jana Poněšického, psychoanalytika, který čerpá jak z vlastních niterných prožitků, tak ze zkušeností z psychoterapeutické praxe. Ve středu jeho zájmu je zkoumání lidské podstaty, zde pak kontroverzního názoru na to, zda je člověk dobrý či zlý, odkud se bere jeho nenávist, co vyvolává pocity agrese a za jakých podmínek vyúsťují do mezilidských vztahů a chování. Přitom zdaleka nejde jen o vystupňování násilných tendencí. Mnohem častěji jde o obranu či dokonce o útok v zájmu zachování duševní rovnováhy, např. sebevědomí a potřeby dát svému životu nějaký smysl, což bývá zneužíváno různými ideologiemi. Moc má zabránit situaci bezmoci, pachatelem se stává člověk, jenž se nechce za žádnou cenu opět dostat do pozice oběti. Násilí je v tomto kontextu umožněno především odlidštěním protivníka, který je degradován na podčlověka, barbara, kořist či prostě nepřítele, jenž ohrožuje naše hodnoty a představy o uspořádání světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Agrese, násilí a psychologie moci v životě i v procesu psychoterapie