Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ)

Kód: 8751793

Úplný název:

Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ) (Nostitzová Marie): Maria Nostitz Aquarell alz Zeuge

Autor a popis:

Nostitzová Marie, Machart, 48 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace, kterou držíte ve svých rukou, představuje první ucelenou sondu do života malířky Marie hraběnky Nostitz-Rieneck (1902-1980). Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na nichž zachytila interiéry českých zámků, téměř nic se však nevědělo o jejím životě a tvorbě. Záměrem autora je proto seznámit čtenáře s výběrem nejlepších prací, které vytvořila a zasadit je do souvislostí doby, v níž vznikly. Většina prezentovaných děl pochází ze soukromých sbírek v zahraničí a jejich námět spadá především do oblasti krajinomalby a žánru. Publikace tak představuje i dokument o životě rodiny Nostitz-Rienecků z Plané u Mariánských Lázní a jejich blízkých v období První republiky, druhé světové války a následné emigrace. Die Publikation, die sie in Ihren Händen halten, stellt den ersten in sich geschlossenen Einblick in das Leben der Malerin Maria Gräfin von Nostitz-Rieneck (1902-1980) dar. Ihr Werk ist der Öffentlichkeit lediglich Dank einigen Aquarellen bekannt, auf denen sie die Innenräume von böhmischen Schlössern darstellte, über ihr Leben und Werk wusste man jedoch fast nichts. Absicht des Verfassers ist es deshalb, den Leser mit einer Auswahl ihrer besten Arbeiten vertraut zu machen und diese in den Kontext der Zeit zu stellen, in der sie entstanden waren. Die meisten der hier vorgestellten Werke stammen aus ausländischen Privatsammlungen und fallen thematisch vor allem in den Bereich der Landschafts und Genremalerei. Die Publikation stellt somit auch eine Dokumentation über das Leben der Familie Nostitz-Rieneck von Plan bei Marienbad und ihre nächsten Verwandten während der Ersten Republik, dem zweiten Weltkrieg und der anschließenden Emigration dar.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge (ČJ, NJ)