Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea

Kód: 8628377

Úplný název:

Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea (Guibert Emmanuel):

Autor a popis:

Guibert Emmanuel, Meander, 88 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Vypravěčství Alana Copea, amerického veterána z druhé světové války, fascinovalo francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta natolik, že začal vzpomínky svého přítele na mládí v armádě zachycovat do podoby komiksu. Válka v jeho podání je řetězcem z malých, nikoli velkých dějin - paměť vydává jednotlivé scény a portréty lidí, vzpomínky na každodenní život. Způsob, jímž Alan vypráví, společně s Guibertovou někdy úspornou, jindy fotograficky dokumentární kresbou vyvolává dojem, že jsme jako posluchači přímo přítomni jeho vyprávění a obrazy naplněné sugestivní atmosférou se rodí v naší mysli.
Na válce podle Alana není nic velkolepého ani hrdinského. V souhrnu oněch „skrz naskrz pravdivých okamžiků“ však každá událost hraje roli jakéhosi paměťového paliva. Guibert nám tak kromě faktů nabízí i sledování mechanismu paměti „v akci“. Originální, přesné a citlivé zpracování je pak dílem vytříbené grafické alchymie, jejíž ingredience jsou buď povahy přísně dokumentární, jindy zas jen zlehka nahozené autorovou představivostí.
První z celkem tří komiksových knih, v nichž americká armáda pronikne do válečné Evropy i do květnové Prahy, zachycuje Alanův vojenský výcvik ve Spojených státech v letech 1943-45 a uzavírá se v okamžiku vylodění ve francouzském Le Havru.
Alanova válka vyšla v mnoha jazycích a dočkala se opakovaných vydání.
Guibertova výtvarná technika, kterou při vytváření Alanovy války využil, je k nahlédnutí na http://www.youtube.com/watch?v=zIMdBK8yr_g.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Alanova válka 1 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea