Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou

Kód: 7470083

Úplný název:

Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou (Gilk Erik, kol.):

Autor a popis:

Gilk Erik, Akropolis, 184 stran, jazyk - čeština, slovenština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie navazuje na loňskou edici Almanachu na rok 1914 (2014). Po edičním zpřístupnění pramene přináší přítomný svazek jedenáct studií prezentujících moderní badatelský výzkum, jaký si jediné kolektivní vystoupení předválečné moderny zaslouží. Důraz je přitom kladen na mezioborový přístup, přiléhavý k intermediálním snahám rané avantgardy. Některé studie podávají zevrubnou analýzu jednotlivých almanachových příspěvků, ať už jde o prózy Josefa Čapka ( Alice Jedličková, Vladimír Papoušek), poezii S. K. Neumanna (Tomáš Winter), muzikologickou stať Václava Štěpána (Viktor Velek) či programový článek Vlastislava Hofmana (Ilona Gwóźdź-Szewczenko). Jiné se soustředí na okolnosti geneze (Eva Štědroňová) nebo vedou mezigenerační paralelu s poválečnou avantgardou (Martin Tichý). Další studie pak vřazují do kontextu předválečné moderny výtvarné (Dáša Beracková, Vojtěch Lahoda, Mahulena Nešlehová) i literární (Alessandro Catalano).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou