Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě

Kód: 8757693

Úplný název:

Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě (Ščerba Filip): 2. vydání

Autor a popis:

Ščerba Filip, Leges, 464 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
433 Kč (550 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Předmětem monografie jsou alternativní tresty a další opatření nahrazující nepodmíněný trest odnětí svobody. Autor podrobně analyzuje systém alternativních opatření prostřednictvím jejich teoretického vymezení a rozboru právní úpravy a hodnotí jejich uplatňování v praxi.

Druhé vydání publikace zohledňuje recentní změny právní úpravy alternativních trestů a opatření, které podstatným způsobem zasáhly zejména úpravu odklonů v trestním řízení, trestu domácího vězení, obecně prospěšných prací či peněžitého trestu. Autor provádí analýzu a kritické hodnocení všech těchto legislativních změn.

V první části knihy jsou vymezeny základní pojmy (probace, mediace, odklon v trestním řízení), na něž navazuje podrobný rozbor právní úpravy v novém trestním zákoníku. Zvláštní pozornost je věnována právní úpravě sankcionování mladistvých. Tato část obsahuje i analýzu statistických údajů o využívání alternativních opatření v České republice.

Výklad každého institutu je doplněn komparací české právní úpravy s některými zahraničními trestněprávními normami. S ohledem na příbuznost právních systémů autor zvolil jako komparandum úpravu rakouskou a slovenskou, částečně též německou a francouzskou.

Ve druhé části je analyzována činnost Probační a mediační služby, jejíž fungování je nezbytným předpokladem pro zajištění efektivního výkonu alternativních trestů a opatření. Rozebrány jsou jednotlivé fáze jejího působení, od přípravy provedení trestu až po kontrolu jejich výkonu, s důrazem na hodnocení efektivity metod používaných probačními úředníky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Alternativní tresty a opatření v nové právní úpravě