Alžběta II.- Život moderní panovnice

Kód: 7387632

Úplný název:

Alžběta II.- Život moderní panovnice (Smith Sally Bedell): Život moderní panovnice

Autor a popis:

Smith Sally Bedell, Triton, 512 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
349 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Od chvíle, kdy roku 1952 v pětadvaceti letech usedla na trůn, byla královna Alžběta II. cílem nepřetržité pozornosti. Co však o nejznámější korunované hlavě světa doopravdy víme? Známá autorka životopisů Sally Bedell Smithová na základě mnoha rozhovorů a dříve utajených dokumentů poodhaluje roušku tajemství a v důvěrných podrobnostech ukazuje pracovní i sou­kromý život královny, která provedla svoji zemi a Com­monwealth šedesáti lety válek a otřesů s nebývalým kli­dem, inteligencí a důstojností.

V knize Alžběta II., Život moderní panovnice se seznámíme s dívkou, jež se nenadále stane „předpokládanou dědičkou“, poté co se její strýc vzdá trůnu. Ve třinácti letech se zamiluje do mladého kadeta Filipa a rozhodne se za něj provdat, ačkoli její rodiče dávají přednost bohatším britským šlechticům. Vidíme dospí­vající Lilibet opravovat za války náklaďáky a v den vítěz­ství stát na balkóně Buckinghamského paláce po boku Winstona Churchilla. Vidíme mladou královnu, která se pokouší spojit role panovnice a matky dvou malých dětí. Sally Bedell Smithová nás uvádí do paláce a popisuje krá­lovninu každodenní práci - „červené krabice“ oficiálních listin, každotýdenní schůzky postupně s dvanácti minis­terskými předsedy, náročné zahraniční cesty, neustálý dohled tisku - i její osobní vztahy: s princem Filipem, celoživotní láskou a po čtyřiašedesát let manželem, s dětmi, jejichž manželství většinou zkrachovala, s vnou­čaty a přáteli.

Nesmírně čtivá, ale badatelsky pečlivě připravená kniha ukazuje zblízka ženu, kterou známe jen na dálku, její čilou povahu, smysl pro humor a bystrý intelekt, díky nimž zvládá nejnáročnější úkoly pracovního i rodinného života. Rovněž poskytuje vhled do fungování poslední velké světové monarchie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alžběta II.- Život moderní panovnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alžběta II.- Život moderní panovnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alžběta II.- Život moderní panovnice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alžběta II.- Život moderní panovnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alžběta II.- Život moderní panovnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Alžběta II.- Život moderní panovnice