Analýza privatizačního procesu v České republice

Kód: 2462939

Úplný název:

Analýza privatizačního procesu v České republice (Zeman Karel):

Autor a popis:

Zeman Karel, Karolinum, 296 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Transformace české ekonomiky po roce 1989 znamenala nejradikálnější změnu národního hospodářství od roku 1918, kdy vzniklo Československo. Jako celek bývá často laickou a někdy i odbornou veřejností ztotožňována pouze s částí privatizačního procesu, přestože ji tvořila liberalizace cen a zahraničního obchodu, makroekonomická stabilizace a změny (transformace) vlastnických práv. Naopak privatizační proces bývá často neoprávněně zužován pouze na část privatizačního procesu realizovaného Fondem národního majetku ČR a Ministerstvem financí ČR, které realizovalo privatizaci majetkových účastí – akcií – prostřednictvím kuponů. Zcela se opomíjí realizace privatizačního procesu prostřednictvím Pozemkového fondu ČR, který z hlediska počtu provedených právních úkonů při privatizaci zemědělského a lesnického majetku převyšuje Fond národního majetku ČR více než pětapadesátkrát. Cílem této monografie je zpracování základních teoretických východisek a testování praktické aplikovatelnosti ekonomických teorií renomovaných ekonomických fundamentalistů, strukturované analýzy právního rámce, institucionálního zajištění, vlastního vývoje privatizačního procesu a makroekonomické a statistické analýzy privatizačního procesu jako celku.

Kniha je určena odborné veřejnosti a zájemcům o studium ekonomie, národního hospodářství, teorie vlastnických práv a transformace národního hospodářství. Jejím volným pokračováním jsou publikace věnované problematice restitucí a obecně změnám vlastnických práv v ČR. Cílem této monografie je zpracování základních teoretických východisek a testování praktické aplikovatelnosti ekonomických teorií, strukturované analýzy právního rámce, institucionálního zajištění, vývoje privatizačního procesu a analýzy privatizačního procesu jako celku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Analýza privatizačního procesu v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Analýza privatizačního procesu v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Analýza privatizačního procesu v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Analýza privatizačního procesu v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Analýza privatizačního procesu v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Analýza privatizačního procesu v České republice