Angelologie dějin 2

Kód: 9706882

Úplný název:

Angelologie dějin 2 (Páleš Emil):

Autor a popis:

Páleš Emil, Sophia, 1032 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 095 Kč (1 480 Kč)
  / ks  
koupit
 

Je dávno známou, ale nevyřešenou záhadou kulturních dějin, že tvořiví géniové – vědci, umělci, filosofové, političtí a náboženští vůdci – přicházejí ve vlnách. Na různých místech světa se vynořuje podobné estetické cítění, stejné myšlenky, filosofické intuice a umělecké styly. Lidé na odlehlých místech nezávisle na sobě pracují na stejných problémech, nacházejí původní řešení a podávají zprávy o okamžicích inspirace – vnuknutích s podobným obsahem. V závislosti na dobovém kulturním kontextu se tyto zážitky inspirace vykládají jako zjevení Boha či bohů, andělů, múz, předků nebo se připisují neprobádaným schopnostem lidského mozku.
Tato kniha přináší první důkladnou evidenci o statisticky nenáhodném, synchronním a periodickém charakteru vln tvořivosti v celosvětových dějinách. V kolektivním podvědomí lidstva se odehrává pomalé cyklické střídání duševních dominant (archetypů), což se odráží v transfiguraci hodnotových žebříčků, ve střídání náboženských kultů, paradigmat vědeckého myšlení a v politických restrukturalizacích společnosti.
Časové zákonitosti a podobu těchto proměn ducha znali již naši předkové. V mytických vyprávěních a obrazech božstev nám odkázali zhuštěnou zkušenost, moudrost o zákonitostech vývoje člověka a přírody. V západní tradici se hovořilo o sedmi archandělech, kteří se cyklicky střídají jako duchové času a inspirují epochy podbarvené pokaždé jinou, specifickou duchovní kvalitou. I další civilizace vyprávějí o periodickém příchodu a odchodu duchovních mocností, které zasahují do lidských dějin. Tyto údaje, až doposud považované za fikci, odpovídají reálným kulturním a politickým vlnám v dějinách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Angelologie dějin 2 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Angelologie dějin 2.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Angelologie dějin 2 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Angelologie dějin 2 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 

Další díly ke knize Angelologie dějin 2

 
 

S Angelologie dějin 2 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Spirituální literatura