Anglické jahody

Kód: 7217606

Úplný název:

Anglické jahody (Šafránek Martin): Príliš horný srpen 1968

Autor a popis:

Šafránek Martin, JOTA, 218 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
190 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
 

Příliš horký srpen 1968.
Příběh o vztahu dvou mladých lidí zásadně ovlivnily události srpna roku 1968. Ona je těhotná, ale ne s ním, on si zase zpočátku chce jen trochu užít. A jejich vztah-nevztah se víc projeví v situaci, kdy se ocitnou v úzkých - mají na krku ruského dezertéra. Děj se mohl odehrát vlastně v jakékoliv době, jež se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem Tomáše a Táni, kteří chtěli mít chvilku času na lásku, ale dostali se v nesprávnou dobu na nesprávné místo. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě a obyčejně šťastném životě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.
Kniha obsahuje beletrizovaný scénář Anglických jahod a další zajímavé materiály ke stejnojmennému filmu Vladimíra Drhy. Najdeme zde například rozhovory s herci, režisérem, charakteristiky filmových postav a také bohatou fotografickou přílohu.
Snímek popisuje atmosféru před a těsně po okupaci Českoskolovenska vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Divákům se představí mimo jiné Nina Divíšková, Viktor Preiss či Pavla Tomicová a nová ruská herecká hvězda Alexej Bardukov.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Anglické jahody do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Anglické jahody.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Anglické jahody (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Anglické jahody bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Anglické jahody doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura