Ani Bůh ani člověk

Kód: 7485084

Úplný název:

Ani Bůh ani člověk (Kessler Hubert L.): Slova, obrazy a stredoveká úzkost z výtvarného umení

Autor a popis:

Kessler Hubert L., Barrister & Principal, 200 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Ani Bůh ani člověk. Slova, obrazy a středověká úzkost z výtvarného umění je jednou z recentních prací Herberta L. Kesslera, která vyšla poprvé v roce 2007 jako součást ediční řady zabývající se literárními prameny k výtvarným dílům.

V centru pozornosti této knihy stojí otázka legitimity zobrazování Boha ve středověkém vizuálním umění a můžeme ji tak, i přes její úsporný formát, považovat za syntézu autorových badatelských zájmů. Čtenáři se nyní dostává do rukou český překlad, jenž vznikl poněkud netradičním způsobem, a to jako společná práce studentů Semináře dějin umění brněnské Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Jeho vydání bylo motivováno několika faktory.
V první řadě se jedná o snahu uvést téma této publikace na domácí scénu, kde se mu prozatím nedostalo rozsáhlejší reflexe.
Za druhé, kniha Ani Bůh ani člověk, stejně jako značná část autorova díla, vyšla ve velice omezeném nákladu a její distribuce byla proto pouze marginální. Pro domá­cího čtenáře, a studenty obzvláště, tak Kesslerovy knihy zůstávají obtížně dostupné, což je v případě jedné z předních osobností his­toriografie dějin středověkého umění posledních desetiletí velká škoda. Konečně, Herbert L. Kessler je také klíčovou postavou pro rodící se Centrum raně středověkých studií při Semináři dějin umění Masarykovy univerzity, kde zároveň působí jako hostující profesor. Toto exkluzivní propojení s Brnem, činí tento překlad logickým vyústěním našich společných aktivit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ani Bůh ani člověk do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ani Bůh ani člověk.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ani Bůh ani člověk (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ani Bůh ani člověk bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ani Bůh ani člověk doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Ani Bůh ani člověk