Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse

Kód: 8727429

Úplný název:

Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse (Militzová Anna): Príbeh Jany Cerné

Autor a popis:

Militzová Anna, Burian a Tichák, 152 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
140 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

První biografie české spisovatelky Jany Krejcarové-Černé, dcery novinářky Mileny Jesenské a architekta Jaromíra Krejcara. Autorka čerpala z archivů, dopisů, osobních rozhovorů, ale i z policejních spisů nebo dokumentů z psychiatrických léčeben. Doplněno fotografiemi.

Byla to žena neobyčejné inteligence a silného charisma, zkrátka silná a výrazná osobnost. Ta zmizela její smrtí a bylo by dobré ji nechat v klidu. Ti, kdo ji znali, na ni nezapomenou, a ostatní slyšeli stejně jen řadu fám, polopravd a historek. Tak co s tím?

Toto napsal Daniel Ladman, poslední manžel Jany Černé – a více než dvacet let odmítal o Janě hovořit. Nakonec se ale s mladou polskou bohemistkou Annou Militzovou sešel a o svém životě s Janou mluvil. Nebyl jediný, kdo autorce této knihy podal své svědectví o Janě Černé. Militzová šla dál, podnikla krkolomnou cestu přes archivy a čerpala jak z osobních dopisů, tak ze soudních spisů, neváhala sáhnout ani do zdravotnické dokumentace Černé z jejích pobytů v psychiatrických zařízeních. A tak po několikaleté práci vychází první biografie spisovatelky Jany Černé, dcery novinářky Mileny Jesenské a architekta Jaromíra Krejcara, milenky Egona Bondyho. Ženy, které od dětství nejbližší říkali „Honzo“. První biografie nebo, jak tvrdí autorka, pokus o bio¬grafii. Neboť žádný život nevydává svá tajemství snadno.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse