Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy

Kód: 2002261

Úplný název:

Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy (David Avraham):

Autor a popis:

David Avraham, Academia, 152 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Český překlad rukopisu, který byl poměrně nedávno objeven izraelským badatelem Avrahamem Davidem a v roce 1993 vydán v hebrejštině a anglickém překladu. Neznámý autor líčí historii pražské židovské obce od roku 1389 (kdy došlo v Praze k velkému židovskému pogromu) do doby prvních Habsburků na českém trůně. Těžištěm vyprávění zůstává Praha a České království, ale autor nepomíjí ani širší kontext významných evropských událostí. Detailnější a zvláště zajímavé je vyprávění v druhé části díla, kde autor líčí události odehrávající se za jeho života nebo za života tehdy ještě žijících starších členů pražské židovské obce, mimo jiné také uvěznění představitelů obce včetně proslulého rabbiho Löwa.

Kronika představuje významný, českým čtenářům dosud neznámý historický pramen pro studium českých dějin i dějin židovských obyvatel Českého království.

Samotný text kroniky doplňuje edice dvou krátkých martyrologických textů vztahujících se k životu židovské komunity v rozmezí první křížové výpravy a roku 1520, dále překlad historického úvodu Avrahama Davida, s autorovým souhlasem mírně upravený pro českého čtenáře, historická studie Markéty P. Rubešové ( překlad) věnovaná dějinám Židů v zemích Koruny české v daném období a bibliografie a rejstřík.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Prahy