Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka

Kód: 8747408

Úplný název:

Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka (Kaplan Karel):

Autor a popis:

Kaplan Karel, Barrister a Principal, 344 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
117 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nová kniha renomovaného historika Karla Kaplana nabízí detailní pohled na éru v pořadí třetího komunistického prezidenta ČSSR, Antonína Novotného. Jeho jméno je v historickém povědomí spojováno především s obdobím šedesátých let, kdy docházelo k jistému uvolňování politických poměrů v tehdejším Československu. Autor však připomíná, že Novotný jakožto člen "staré gardy" komunistických politiků zastával vysoké funkce již v předešlé dekádě a nesl tak přímou odpovědnost za zločiny 50. let. V souvislosti s prezidentem Novotným se také často hovoří o jeho lidovosti, neeufemisticky řečeno jednoduchosti. Jak se mohl člověk s těmito dispozicemi dokázal tak dlouho udržet v nejvyšších stranických a státních funkcích? Autor pomocí dosud nezveřejněných archivních materiálů předkládá obraz zkostnatělého aparátčíka, beznadějně uvízlého v příručce zjednodušeného marxismu pro rychlovýrobu politických pracovníků. Muže s vizáží i jazykem okresního tajemníka, který však - v rámci možností představitele sovětského satelitu - řídil celé komunistické Československo. Kniha Karla Kaplana je vynikajícím studijním materiálem pro každého, kdo se chce dozvědět více o naší, ne až tolik dávné historii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Antonín Novotný Vzestup a pád "lidového" aparátčíka