Antonín Švehla

Kód: 7203366

Úplný název:

Antonín Švehla (Miller Daniel):

Autor a popis:

Miller Daniel, Argo, 360 stran, jazyk - čeština, 2001

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
145 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

První moderně pojatá biografie předního českého agrárního politika období první republiky z pera amerického historika Daniela A. Millera. Antonín Švehla, ústřední postava Pětky, spolupracovník a zároveň politický rival Masarykův, patřil nejenom k zakladatelům Československé republiky v roce 1918, ale především k duchovním otcům československé vnitřní i zahraniční politiky v meziválečném období.

Jako předseda nejsilnější politické strany, „agrárníků“, nesl v neklidném období dvacátých let společně s Masarykem největší odpovědnost za vývoj celé společnosti. Díky tomu, že na rozdíl od celé řady svých stranických odpůrců dokázal nalézat přijatelné kompromisy, dařilo se mu názorové proudy v agrární straně a v celé politické pravici utlumovat a převádět na řešení skutečně důležitých problémů.

Monografie Daniela Millera je tudíž věnována především Švehlově politické činnosti a lze ji považovat za skutečně základní příspěvek k poznání politického života v období první republiky. Její velkou předností pak je skutečnost, že ji napsal historik, jenž není nijak zatížen stereotypy tak silně ovládajícími současný pohled české historiografie na léta 1918–1938.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Antonín Švehla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Antonín Švehla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Antonín Švehla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Antonín Švehla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Antonín Švehla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy