Antonio Pedrotti in Prague - 3CD

Kód: 5419929

Úplný název:

Antonio Pedrotti in Prague - 3CD (Česká filharmonie):

Autor a popis:

Česká filharmonie, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
438 Kč (532 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

"Antonio Pedrotti in Prague / Respighi, Ravel, Falla, Musorgskij, Debussy, Brahms, Mendelssohn
Ottorino Respighi – Římská trilogie (Římské fontány, Římské slavnosti, Římské pínie), Fantastický krámek (La boutique fantasque) – koncertní suita. Maurice Ravel – Má matka husa, Pavana za mrtvou infantku (Pavane pour une infante Défunte), Dafnis a Chloe – Suita č. 2*. Claude Debussy – Faunovo odpoledne*. Manuel de Falla – Noci ve španělských zahradách. Modest Petrovič Musorgskij – Obrázky z výstavy*. Johannes Brahms – Variace na Haydnovo téma op. 56a. Felix Mendelssohn-Bartholdy – Symfonie č. 4 A dur Italská op. 90*, Česká filharmonie, dirigent Antonio Pedrotti

„Antonia Pedrottiho můžeme bez ohledu na jeho pověst a uplatnění jinde počítat pro sebe s konečnou platností k světové dirigentské elitě“, píše se v kritice na Pedrottiho strhující výkony s Českou filharmonií. Ano – svět si žádal italské dirigenty ochotně předvádějící svůj jižanský temperament. Pro Pedrottiho, který byl zvyklý pracovat s neokázalostí a až „neitalskou“ důkladností, tam nebylo místo. U České filharmonie ano a v 50. – 60. letech se stal jejím nejmilovanějším zahraničním dirigentem. Jako jeden z prvních dirigentů přijel k ČF zpoza „železné opony“ po Kubelíkově emigraci. Orchestr ještě nestihl zapomenout na nekompromisní náročnost Václava Talicha – a právě na tu mohl Pedrotti navázat. Dirigoval zpaměti a bez taktovky, byl důsledný, věcný a lidský.

Pro Supraphon nahrál převážně románský repertoár, především díla svého učitele Respighiho. Část těchto nahrávek zde vychází na CD vůbec poprvé a všechny prošly citlivým remasteringem. Pro mnohé posluchače jistě budou překvapením a dost možná Pedrottimu zajistí dodatečnou vstupenku na dirigentský Parnas.
Antonio Pedrotti – neitalský Ital, neokázalý velký dirigent bez taktovky...
* Poprvé na CD
"

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Antonio Pedrotti in Prague - 3CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Antonio Pedrotti in Prague - 3CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Antonio Pedrotti in Prague - 3CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Antonio Pedrotti in Prague - 3CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Antonio Pedrotti in Prague - 3CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Antonio Pedrotti in Prague - 3CD