Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa.

Kód: 2462559

Úplný název:

Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. (Šípová Pavlína): Obrana hercu ve jménu Dionýsa

Autor a popis:

Šípová Pavlína, Karolinum, 106 stran, jazyk - čeština, latina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (140 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha navazuje na současný badatelský zájem o kulturu oblasti východního Středomoří v poantickém a byzantském období. Zároveň vyplňuje mezeru v bádání o pozdně antickém divadle.

Dosud většinou opomíjený text řeckého rétora Chorikia z Gazy (6. stol. po Kr.), známý pod latinským názvem Apologia mimorum, dlouho unikal pozornosti odborné veřejnosti. Chorikiovu apologii autorka přeložila, okomentovala a zasadila do historických souvislostí přelomové doby konce východořímské říše, v níž si divadlo – pod tímto slovem je třeba vidět především mimos, nejstarší a nejvytrvalejší antický divadelní žánr – stále udržovalo jakési postavení, které v západořímské říši již dávno ztratilo. Postupný přesun mimu z divadel mezi dobové podívané (hrál se např. jako mezihra při jezdeckých zápasech) svědčí o proměně nazírání na divadlo a jeho ústupu z kulturního života.

Práce vedle Chorikiova svědectví zpracovává celkový vývoj mimu, jeho postavení mezi ostatními divadelními žánry a postavení herců v byzantské společnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Apologia mimorum od Chorikia z Gazy. Obrana herců ve jménu Dionýsa.