Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka

Kód: 2461341

Úplný název:

Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka (Förster Josef):

Autor a popis:

Förster Josef, Karolinum, 62 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
80 Kč (105 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace přináší v paralelní česko-latinské verzi první český překlad původní, obtížně čitelné recenze latinského textu legendy o sv. Jimramovi od Arbeona z Freisingu (8. stol.) s komentářem a úvodní studií. Arbeonovo místo v dějinách literatury je významné dvěma závažnými skutečnostmi. Jednak má své zakladatelské místo v dějinách evropské středolatinské literatury – její autor je prvním spisovatelem na německém území, který je znám svým jménem. Jednak má velký význam pro české kulturní, zvláště literární dějiny. Arbeonova legenda sloužila jako předloha pro sepsání našich nejstarších václavských a ludmilských legend, jak bylo dokázáno v posledních desetiletích nejprve německou medievalistikou. Text je klíčovým svědkem doby, kdy se rodila podoba křesťanské střední Evropy, jak v podstatě trvá dodnes, jejíž vznik však v žádném případě nebyl samozřejmostí. Kniha vychází vstříc studentům a vyučujícím starší české literatury, medievalistiky, germanistiky a teologie na našich vysokých školách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Literární vědy / Arbeo z Freisingu:Život a umučení sv. Jimrama, mučedníka