Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda)

Kód: 2001607

Úplný název:

Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda) (Bartlová Milena, Pachmanová Martina): Ženy v ceských a slovenských dejinách umení

Autor a popis:

Bartlová Milena, Academia, 264 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
157 Kč (225 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník studií se zabývá tématem, které je dosud zpracováno jen velmi málo. Shrnuje příspěvky z kolokvia, které se uskutečnilo v roce 2005 na půdě Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Bezmála dvě desítky statí pojednávají o úloze, kterou ženy hrály v české a slovenské umělecké kritice a uměnovědě 19. a 20. století, a o postavení, jakého v oboru dosahovaly, představují sběratelky umění a kurátorky a přinášejí portréty některých významných osobností tohoto oboru. Ukazuje se, že často se objevující teze o dějinách umění jako „jemném“, „ženském“ oboru nemá téměř žádné opodstatnění.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Artemis a Dr. Faust - Ženy v českých a slovenských dějinách umění (Edice Žena a věda)