Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der

Kód: 7470092

Úplný název:

Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der (Holý Jiří, kol.):

Autor a popis:

Holý Jiří, Akropolis, 272 stran, jazyk - angličtina, nemčina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha navazuje na předchozí vydané publikace z mezinárodních workshopů věnovaných tematice holokaustu v literatuře, divadle a filmu ve střední Evropě. Tematikou dosud posledního workshopu, konaného v Praze v květnu 2014, byly možnosti a limity literární reprezentace holokaustu.

Zvláštní pozornost byla přitom věnována problematice literárních druhů a žánrů. Některé příspěvky se zabývaly těmito otázkami v obecnější a širší perspektivě (Markus Roth, Bartłomiej Krupa, Anna Maria Skibska a Charlotte Kitzinger). Jiné se věnovaly jednotlivým druhům a žánrům (román, poezie, divadlo, film, komiks), specifické literární a umělecké prezentaci šoa (postholokaustová generace, autenticita versus fikce, kontext feminismu, komedie). Zaměřily se na tvorbu jednoho autora (Hana Hříbková, Šárka Sladovníková, Jiří Holý, Agata Firlej, Reinhard Ibler, Małgorzata Balcerzak, Štěpán Balík), případně na několik autorů spojených tematicky, žánrově nebo časově (Aleksandra Bąk-Zawalski, Hans-Christian Trepte, Elisa-Maria Hiemer, Marija Sruk, Urszula Kowalska).

Texty vycházejí v německém a anglickém jazyce ve spolupráci s Centrem pro studium holokaustu a židovské literatury a Pražským centrem židovských studií FF UK za přispění Česko-německého fondu budoucnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Aspects of Genres in the Holocaust Literatures in Central Europe / Die Gattungsaspekte der