Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu

Kód: 2490770

Úplný název:

Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu (Koch Egmont R.):

Autor a popis:

Koch Egmont R., Ikar, 400 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
207 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
 

V Pákistánu ho uctívají jako národního hrdinu, na Západě ho naopak považují spíše za takového "Doktora No" z proslulé bondovky: Abdulkádir Chán, muž, který Pákistánu přinesl atomovou bombu, na počátku sedmdesátých let studoval a pracoval v Německu a v Nizozemsku; tam ukradl tajné plány zařízení na obohacování uranu a posléze s pomocí svých německých přátel vybudoval síť, která mu opatřovala všechnu potřebnou techniku. Když Chán v polovině osmdesátých let začal vyrábět první jaderné zbraně, varoval mladý americký analytik Richard M. Barlow svou vládu, že "Dr. No" má v plánu dát své schopnosti a produkty k dispozici dalším islámským zemím. Jenže Bílý dům nechtěl o takovém nebezpečí nic vědět, protože Pákistán byl považován za důležitého spojence ve válce proti sovětským armádám v Afghánistánu. Barlowa, který se v této knize veřejně projevuje vůbec poprvé, zcela odstavili. Ale ukázalo se, že měl pravdu: Chán v devadesátých letech objížděl mnoho radikálních islámských států, jako je Libye, Írán a Súdán, s cílem zpeněžit své znalosti. A také navázal kontakty se stalinistickým režimem v Severní Koreji i s teroristickou sítí al-Káidy. Egmont R. Koch, který před jistou dobou vedl s Abdulkádirem Chánem v Islamabádu exkluzivní interview, odhaluje, jak se "Doktoru No" podařilo sestrojit bombu a na orientálním bazaru ji nabízel za horentní sumy. Autor díky pramenům několika tajných služeb demaskuje německé obchodníky a prostředníky, kteří byli Chánovi v jeho úsilí účinně nápomocni, a líčí také smutný osud specialisty CIA Richarda M. Barlowa, jehož varování před téměř dvaceti lety přešla jeho vlastní vláda mávnutím ruky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Atomové zbraně pro al-Káidu - "Dr. No" a síť terorismu