Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace

Kód: 2473437

Úplný název:

Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace (Neumann Jan):

Autor a popis:

Neumann Jan, Grada, 172 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
280 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Důvodů pro vznik samostatné publikace o vozidlech Škoda 706 RTO je hned několik. Autobusy Škoda 706 RTO měly povedenou konstrukci, která svým řešením vycházela z úspěšného předchůdce Škoda 706 RO. Také design karoserie byl na svoji dobu velice líbivý a dodnes jsou její ladné křivky zdrojem obdivu. Autobusy RTO pak výrobně vznikly ve velkém množství nejen v tuzemsku, ale licenčně také v Polsku. Kniha se tedy zabývá jak tuzemskými typy RTO, tak polskými modely, které jsou neméně zajímavé. I v této modelové řadě vznikly projekty, jež se realizovaly pouze ve formě prototypů, či jednotlivých kusů. Příkladem může být kloubová verze RTO-K. Zatímco v tuzemsku vznikla v jediném kusu, v Polsku se nejednalo o žádnou vzácnost. Kapitola věnovaná kloubovým autobusům vyjma jiného vysvětluje celou řadu dosud přetrvávajících nejasností okolo těchto zajímavých vozidel. Dalším pozoruhodným a málo známým modelem je RTO-SAP, ten je popsán v základním autobusovém provedení, ale také jako přenosový vůz Československé televize. Nemůže chybět samostatná kapitola o autobusech využívaných pro jiné účely, než je přeprava osob. Jedná se o firemní sériově stavěné verze i o dodatečné individuální úpravy běžných autobusů. V knize nelze také opominout skutečnost, že ač byly podvozky Škoda 706 RTO-ch určené primárně k montáži autobusových karoserií, celá řada těchto šasi posloužila k nesení automobilových nástaveb, především pak valníkových, ale i vysokozdvižných plošin aj.

Nahlédnout do Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace Nahlédnout do Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Autobus Škoda 706 RTO - Historie, vývoj, jiná provedení, modernizace