Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století)

Kód: 2002020

Úplný název:

Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století) (Ottolenghi Emanuele): Židé a antisemitismus

Autor a popis:

Ottolenghi Emanuele, Academia, 340 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
269 Kč (385 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Většina lidí by řekla, že problém antisemitismu skončil s druhou světovou válkou. Autor této knihy nás však přesvědčuje o opaku. Antisemitské předsudky, existující v Evropě po staletí, trvají dodnes. Jen se inovovaly, přizpůsobily. Emanuele Ottolenghi se nezabývá staletou historií antisemitského předsudku, ale jen jeho posledními fázemi, tedy obdobím od vzniku Státu Izrael do roku 2006, s důrazem na poslední léta. Na základě statistických údajů získaných při průzkumech veřejného mínění, příkladů antisemitského násilí či nejnovějších publikací, článků a karikatur dokazuje nejen přetrvávání předsudků, ale i jejich souvislost s nejnovějšími událostmi na Blízkém východě. Nejde však jen o předložení příkladů antisemitismu posledních let, ale také o snahu analyzovat jeho příčiny a problematiku spojitosti s událostmi izraelsko-arabského konfliktu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Autodafé Evropa, Židé a antisemitismus (Edice 21. století)