Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost

Kód: 8728454

Úplný název:

Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost (Kraus Josef, Souleimanov Emil A.):

Autor a popis:

Kraus Josef, Souleimanov Emil A., Auditorium, 106 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 3.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie se zabývá otázkou ázerbájdžánské komunity v Íránu, největší etnojazykové menšiny v hranicích této Islámské republiky, jejíž evoluci zkoumá v kontextu bezpečnostní architektury kaspicko-středovýchodního areálu.
Pro bližší pochopení této ve světové odborné literatuře téměř neprozkoumané problematiky text obsahuje představení etnické a náboženské identity íránských Ázerbájdžánců, turkofonní komunity, jejíž většina se hlásí k ší'itské odnoži islámu. Zaměřuje se rovněž na historický vývoj této komunity v Íránu se zvláštním zaměřením na poslední dvě desetiletí, a analyzuje aktuální situaci v regionu s akcentem na emancipační hnutí etnických Ázerbájdžánců v Íránu.
Z mezinárodního hlediska je v textu rozebrána pozice klíčových lokálních i mimoregionálních mocností, které jsou pro bezpečnost Islámské republiky Írán důležité, a jejich vztah k íránským Ázerbájdžáncům a Íránu samotnému se zvláštním zaměřením na bezpečnostní problematiku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ázerbájdžánci Íránu - Identita, společnost a regionální bezpečnost