Bacon 70

Kód: 7443174

Úplný název:

Bacon 70 (Slanina L.B.):

Autor a popis:

Slanina L.B., Větrné mlýny, 248 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
212 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Bacon 70 vychází u příležitosti básníkových sedmdesátin.

Texty jsem vybírala celkem z pěti již knižně vydaných sbírek a z textů dosud nepublikovaných básní z připravované sbírky Konkláve. Jde tedy o knihy: Vnímání (Zvláštní vydání, Brno 1994), Baconovo Brno (Větrné mlýny, Brno 1997), Syn žabího krále (Votobia, Olomouc 2000), Básně roku 6 mezi dvěma papeži (Šimon Ryšavý, Brno 2009). Pečlivě komponovanou sbírku Divoká kočka, divoká myš (Petrov, Brno 2005) jsem nakonec převzala celou beze změn. V básních L. S. došlo jen k minimálním korektorským zásahům. Vzhledem k povaze rukopisu L. S. by se přílišným „normalizováním“ pravopisu narušila specifi ká křehkost básníkova psaní.

Báseň L. S. ze sbírky Divoká kočka, divoká myš se jmenuje „Ištenem, Ištenem“. Přeji si, aby to bylo po přečtení této knihy zase o fous zřejmější — totiž že skoro všechny texty brněnského básníka jsou svého druhu budapešťskou modlitbou, posmutnělým milostným dopisem, vášnivým povzdechem. A ve všech je zvláštní, těžko uchopitelná moudrost.

Protože je to sbírka narozeninová, jsou básnické texty řazeny proti proudu času, proti směru hodinových ručiček, antichronologicky. Tak, aby měl básník Leoš Slanina stálena všechno „moře moc času“. Anebo snad ještě víc.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bacon 70 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bacon 70.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bacon 70 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bacon 70 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bacon 70 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Poezie