Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

Kód: 8746012

Úplný název:

Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? (Tomšík Vladimír, Michal Aleš, Janáčková Stanislava): Sborník textu c.100/2013 s predmluvou Václava Klause

Autor a popis:

Tomšík Vladimír, Michal Aleš, Janáčková Stanislava, CEP, 126 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
117 Kč (165 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Centrum pro ekonomiku a politiku vydává svůj jubilejní stý sborník v němž se věnuje Bankovní unii.

Část A přináší texty ze semináře "Bankovní unie - morální hazard evropských rozměrů?" z 29. října 2012. Viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík argumentuje, že ani v případě bankovní unie neplatí, že jedna velikost padne všem stejně. Investiční stratég Raiffeisenbank Aleš Michl varuje, že Evropě hrozí v důsledku centralizačních tendencí ztracená dekáda po vzoru Japonska. Poradkyně prezidenta republiky Stanislava Janáčková považuje bankovní unii za nebezpečný, nepromyšlený experiment.
V části B uveřejňujeme text ze semináře "The Eurozone Sovereign Debt Crisis: A Way Forward" z 26. června 2012, na němž výkonný ředitel Institutu pro mezinárodní finance ve Washingtonu Charles Dallara ukazoval vážnost dluhové krize eurozóny a navrhoval "americké" řešení - plné politické sjednocení Evropy.
Část C tradičně přináší různé doplňkové texty. Předseda vlády České republiky Petr Nečas vysvětluje, proč "eurostát" není receptem. Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl vyvrací tři mýty ohledně bankovní unie. Poslanec Evropského parlamentu Ivo Strejček vykládá bankovní unii jako federalizační projekt s neblahými důsledky. Ředitel pro strategii společnosti Partners Pavel Kohout nabízí poučení z krizového vývoje eurozóny. Hlavní ekonom Poštovní spořitelny Jan Bureš ukazuje, že bankovní unie je vynucený krok do neznáma. Šéfredaktor časopisu Euro Pavel Páral vykládá bankovní unii jako podraz bruselských úředníků. Ekonom a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach označuje bankovní unii za finančního Leviathana. Hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora vysvětluje, proč už eurozóna dávno není atraktivní nevěstou. Editor amerického časopisu National Affairs Yuval Levin vyzývá, abychom znovu přišli s argumenty ve prospěch kapitalismu. Profesor financí VŠE Jaroslav Daňhel argumentuje, že pro relativně zdravý český bankovní trh by přijetí tohoto projektu znamenalo významné narušení stability a zvýšení možnosti přenosu nákazy do českých bank. Podle ředitele Prague Twenty Lukáše Kovandy bankovní unie zesílí tenze v rámci EU. Tomáš Munzi z Národohospodářské fakulty VŠE označuje bankovní unii za typické evropské neřešení věcí. Analytička Lidových novin Lenka Zlámalová ukazuje, že se datum 13. prosince 2012, kdy se v Bruselu o bankovní unii jednalo, zapíše do historie jako začátek kolektivizace soukromých dluhů.

Nahlédnout do Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? Nahlédnout do Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Bankovní unie Morální hazard evropských rozměrů?