Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch

Kód: 2042424

Úplný název:

Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch (Fried Martin):

Autor a popis:

Mladá fronta, 268 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
320 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

V současné době je bariatrická chirurgie považována za nejúčinnější způsob léčby závažných stupňů obezity i provázejících metabolických onemocnění. Chirurgický zákrok představuje u obézních pacientů nejen prevenci, ale i skutečně vysoce efektivní léčbu již vzniklých k obezitě přidružených onemocnění, jako je diabetes mellitus 2.typu, u něhož dosahuje vyléčení (vymizení příznaků a možnosti vysazení inzulinu i jiných léků) 57-95 % pacientů podle typu operace. Účinnost těchto operací v léčbě metabolických onemocnění je ale prokázána i u lidí neobézních, a tak se postupně původní bariatrická chirurgie stává chirurgií metabolickou, která ovlivňuje absorpci živin a metabolismus přes zmněněnou auto-, paraendo- a exokrinní činnost gastrointestiálního traktu. Předkládaná monografie autorského kolektivu prof. Martina Frieda, špičkového odborníka a mezinárodně uznávané kapacity v oboru, představuej první komplexní zpracování problematiky bariatrické a metabolické chirurgie v českém lékařském písemnictví. Úvodní kapitoly jsou věnovány závažnosti obezity a její etiopatogenezi, inkretinovému systému a endokrinní funkci tukové tkáně. Stěžejní je kapitola s názvem Bariatrická chirurgie, v níž jsou probrány mj. principy základních bariatrických výkonů a jejich účinky, chirurgické indikace a kontraindikace, předoperační vyšetření z pohledu chirurga a výsledky léčby bariatrickou chirurgií. Speciální kapitoly jsou dále věnovány anestezii a časné pooperační péči včetně prevence žilní trombózy u bariatrických výkonů; zdůrazněna je i nutnost multidisciplinárního přístupu v indikaci a následná péče o bariatrické pacienty. Podrobně jsou popsány způsoby výživy po jednotlivých bariatrických výkonech včetně předcházení a léčby možných nutričních deficitů, rozebrána je též gastroenterologická problematika obézních. Nejsou opomenuty ani psychologické aspekty předoperační a pooperační péče, problematika ošetřovatelské péče a těhotenství po bariatrických výkonech. Další kapitoly se pak zabývají potencionálními mechanismy účinku bariatrické a metabolické chirurgie na metabolická onemocnění a metabolickou chirurgii jako takovou. Závěrem jsou shrnuty nové metody a přístupy v chirurgickém léčení obezity a metabolických onemocnění. Text bohatě dokumentuje řada názorných obrázků, schémat, fotografií a tabulek.Specializace: Diabetologie, Obezitologie, Endokrinologie, Chirurgie, Gastroenterologie, Psychologie, Psychiatrie, Anesteziologie, Farmakologie, Interní medicína, Všeobecné lékařství, Ostatní 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Bariatrická a metabolická chirurgie - Nové postupy v léčbě obezity a metabolických poruch