Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu

Kód: 7376335

Úplný název:

Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu (Junek Václav): Polemika o realite jednoho velkého snu. (Ceskoslovenské stálé opevnení z let 1935 – 1938, jeho cena, osud a smysl)

Autor a popis:

Junek Václav, Olympia, 144 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

(Československé stálé opevnění z let 1935 - 1938, jeho cena, osud a smysl)
„Betonová iluze“ je unikátní kniha, která na celkem malé ploše jednoznačně a především srozumitelně uvádí na pravou míru svaté téma Československého stálého opevnění z let 1935 až 1938. Aniž se chce vysloveně dotknout tak četných zastánců tohoto osudového omylu, staví se vědomě proti meritu aktuální záplavy „bunkrologické literatury“ české i zahraniční. Přitom je cenná právě tím, že se tak děje kvalifikovaně, na základě naprosto reálných fakt, údajů a skutečností, především však věcně a bez jinak obvyklých emocí. Kniha sice na jedné straně podává běžný informativní přehled české i světové pevnostní tématiky, avšak právě na tomto věcném základě jednoznačně dokládá beznaděj a fatální neperspektivnost „fortifikačního šílenství“ jak v předválečné Evropě, tak - a to důrazně - v Československu konce třicátých let minulého století. K tomu s uvedením relevantních údajů o obou stranách potenciální fronty jednoznačně prezentuje katastrofu ze září 1938, právě jako přímý důsledek československé „betonové iluze“. Velkým přínosem knihy je vedle publikace detailních náčrtů, map, konkrétních souvisejících údajů a tematických dokumentů premiérová prezentace úctyhodného souboru původních, jedinečných fotografií opevnění, pořízených v Čechách, na Moravě a na Slovensku, také však v pevnostních pásmech západní Evropy, v běhu posledních třiceti let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Betonová iluze - Polemika o realitě jednoho velkého snu