Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol

Kód: 2042259

Úplný název:

Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol (Biskind Peter): Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hollywood

Autor a popis:

Biskind Peter, Mladá fronta, 448 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Psal se konec 60. let a uprostřed bouře květin a vůně marihuany si i nepružný a
konzervativní Hollywood uvědomil, že doba se změnila a publikum už nezajímají jeho dokonalé prefabrikáty. O slovo se přihlásili mladí režiséři, vedení touhou prosadit vlastní hlas a vlastní vizi, a razantně smetli systém, který se v Hollywoodu formoval už od 20. let 20. století. Díky filmům jako Bonnie a Clyde, Absolvent, Bezstarostná jízda či MASH převzali moc nad americkým filmem režiséři a zahájili tak desetiletí „americké nové vlny“, která přinesla desítky vynikajících filmů - i osobních tragédií.
Kniha Petera Biskinda otevřeně popisuje, jak dnešní herecké a režisérské ikony
amerického filmu (Francis Coppola, Martin Scorsese, Steven Spielberg, George Lucas či Roberta Altman, z herců Jack Nicholson, Robert De Niro, Faye Dunawayová, Jane Fondová, Dennis Hopper, Harvey Keitel a mnozí další) začínaly, jak naložily se svými sny a jak za svůj úspěch zaplatily.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Bezstarostní jezdci, zuřící býci - Jak generace sexu, drog a rock and rollu zachránila Hol