Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru

Kód: 7485068

Úplný název:

Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru (Lanza Robert, Berman Bob): Život a vedomí jako klíce k pochopení opravdové povahy vesmíru

Autor a popis:

Lanza Robert, Berman Bob, Barrister & Principal, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha dvou z nejčtenějších amerických autorů - biologa Roberta Lanzy a astronoma Boba Bermana - je strhujícím čtením, které naprosto převrací náš po tisíce let zastávaný názor na svět.

Tu a tam jednoduché, ale radikální myšlenky otřásaly a otřásají samotnými základy našich znalostí. Pro většinu lidí v 15. století byla představa, že Země je kulatá, naprosto nesmyslná. Konečné přijetí tohoto objevu nakonec změnilo způsob, jakým lidé vnímají sami sebe i jejich vztah ke světu.
Celá západní filozofie dnes opět prochází zásadními změnami. Podle autorů však moderní věda zatím nedokázala odpovědět na základní otázky naší existence, a nabízejí tak svou odpověď v podobě biocentrismu, který přichází s revoluční myšlenkou, že život vytváří vesmír a ne naopak.
Ve své argumentaci důsledně vycházejí z poznatků moderní vědy - zejména kosmologie, astronomie, kvantové fyziky, teorie relativity a biologie - a úzkostlivě se vyhýbají duchovním i náboženským postojům i filosofickým sporům. Stručně a srozumitelně, a přitom erudovaně pojednávají o teoriích, jako je velký třesk, inteligentní plán, nekonečnost světů, kodaňská interpretace kvantových jevů, Einsteinova relativita atd.

Co vnímáme jako realitu, je proces, který zahrnuje naše vědomí. Naše vnější a vnitřní vjemy jsou nerozuzlitelně propleteny a nelze je oddělit. Chování všech objektů je nerozpletitelně spojeno s přítomností nějakého pozorovatele. Čas nemá reálnou existenci mimo živočišné smyslové vnímání. Je to proces, jímž vnímáme změny. Prostor stejně jako čas není objekt nebo věc. Je jen další formou našeho animálního chápání a nemá nějakou nezávislou realitu. Neexistuje žádná absolutní matrice existující sama o sobě, v níž by se odehrávaly fyzikální události nezávisle na životě a vědomí.

Ve výsledku nás autoři vedou nás na zdánlivě nepravděpodobnou, ale nakonec nevyhnutelnou cestu, která otřese našimi základními představami o životě, čase, vesmíru, a dokonce smrti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Biocentrismus - Život a vědomí jako klíče k pochopení opravdové povahy vesmíru