Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek

Kód: 8778856

Úplný název:

Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek (Stanton Doug):

Autor a popis:

Stanton Doug, Omnibooks, 312 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dramatický příběh o malé skupině vojáků amerických speciálních jednotek, která po událostech 11. září 2001 tajně vstoupila do Afghánistánu a na koních se vydala do boje proti Tálibánu. Nepřítele, který měl čtyřicetinásobnou početní převahu, pronásledovala horským terénem a po řadě urputných bojů obsadila město Mazáre-e Šaríf, které bylo pro porážku Tálibánu strategicky důležité. Jeho obyvatelé vítali vyčerpané Američany jako osvoboditele. Ovšem potom došlo k nečekanému zvratu. Během kapitulace asi pěti set Tálibánců byli američtí vojáci přepadeni ze zálohy. V ohromné pevnosti Qala-e Džangi bojovali proti mnohonásobné přesile o život. V sázce byl vojenský úspěch celé kampaně. Kdyby vojáci padli nebo byli zajati, mohlo by veškeré úsilí o porážku Tálibánu přijít vniveč. Ve snaze udržet pevnost podstoupili Američané jedny z nejtěžších bojů v městském prostředí v moderní době. Tento příběh ukazuje, že kombinace prastarých strategií válčení na koních s moderními technologiemi leteckého bombardování může vést ke zdánlivě neuvěřitelným vojenským úspěchům. Důsledná snaha těchto vojáků na koních získat si přízeň obyvatel města a zabránit civilním obětem navíc poskytla cenné ponaučení pro pokračující americké nasazení v Afghánistánu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek