Bla bla bla

Kód: 8686219

Úplný název:

Bla bla bla (Culicchia Giuseppe):

Autor a popis:

Culicchia Giuseppe, Dybbuk, 120 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
133 Kč (187 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Hrdina románu Bla bla bla spatřuje absurditu soudobé konzumní společnosti, uvědomuje si nicotnost světa, jehož je součástí a kde je zároveň cizincem. Tento román má podobné atributy jako existenciální prózy J. P. Sartra, A. Camuse, ale v mnohém je naprosto odlišný.
O hlavním hrdinovi nevíme téměř nic, přesto s ním navazujeme důvěrné pouto prostřednictvím jeho telegrafického monologu, kterým konstatuje, ale i prožívá přítomnost. Ta není jen pomíjivým, stále se měnícím okamžikem mezi minulostí a budoucností, časem, který plyne, ale pro něho je i trvalou a monotónní realitou. Příběh se odehrává v kulisách moderní metropole s neonovými reklamami, mcdonaldy, bary a nákupními centry, okázalým luxusem i špínou a hodnotovou chudobou, zaměnitelných s kterýmkoli evropským velkoměstem.
I když by Culicchiův „muž bez vlastností“ mohl dál apaticky setrvávat ve své konkrétní anonymitě, rozhodne se pro jakousi pasivní aktivitu — pokouší se vymazat sám sebe, ztratit se, zmizet, rozplynout se v chaosu města, touží být prázdný, nic necítit, na nic nemyslet. Postupně tak klesá až na samé dno, a teprve tehdy může najít odpověď na svou otázku: „Můžeme být, aniž bychom museli být někým?“ anebo… bla bla bla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bla bla bla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bla bla bla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bla bla bla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bla bla bla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bla bla bla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé