Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání

Kód: 2071208

Úplný název:

Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání (Fitzgerald Francis Scott):

Autor a popis:

Fitzgerald Francis Scott, Odeon, 448 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
 

Obraz pověstného "jazzového věku", oné dekády americké generace, která dospěla za první světové války a ztratila veškeré iluze, je konstantou povídek a próz Francise Scotta Fitzgeralda. Spisovatel byl výrazným mluvčím této generace: zaujal svým novátorským stylem a jazykem plným osobitého kouzla. Bez nadsázky lze říci, že některá jeho díla - jako například Velký Gatsby, Diamant velký jako Ritz, Něžná je noc - patří ke klíčovým a klasickým pracem literatury 20. století. Spisovatel napsal za svého života na 160 povídek. Povětšinou byly určeny pro časopisecká otištění, představují však Fitzgeralda jako mistra tohoto rozměrem omezeného žánru. Nový výbor z jeho povídek a novel Bláznivá neděle kombinuje klíčové práce, které nebylo možné pominout, s texty, překládanými do češtiny vůbec poprvé (. Tyto povídky mohou náš dosavadní pohled na autora rozšířit. Fitzgerald se v nich znovu pokouší zachytit dobovou atmosféru, prinést psychologicky prokreslený portrét postavy; jinde odbourává předsudky amrické společnosti nebo zachycuje hollywoodské prostředí, které tak dobře znal a ve kterém se na sklonku svého života pohyboval. Svazek, jehož editorem je známý překladatel a hudební publicista Lubomír Dorůžka, jistě potěší všechny čtenáře, kteří si věhlasného autora tak oblíbili.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová klasická literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Světová literatura / Světová klasická literatura / Bláznivá neděle a jiné povídky - v tomto uspořádání 1. vydání