Boha neokecáš

Kód: 7195840

Úplný název:

Boha neokecáš (Mixa Josef): Josef Mixa v rozhovoru s Vítem Hájkem

Autor a popis:

Mixa Josef, Karmelitánské nakladatelství, 172 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 5.10.2016 dopoledne. 
 

Mons. Josef Mixa (* 1925) je jednou z nepřehlédnutelných kněžských osobností současnosti. U příležitosti jeho 90. narozenin noviny psaly, že jde o nejstaršího aktivně působícího kněze v Čechách. Úctyhodný je on sám, ale i zástup lidí, jimž se nesmazatelně vepsal do života. Přesto nebylo snadné ho přesvědčit, že má co říct a že jeho protříbené pohledy na život budou čtenáře zajímat.
Nenarodil se ve snadné době, v mládí prožil válečnou okupaci Československa a pak celý totalitní režim.Vyrůstal v rodině pražského obchodníka a měl převzít obchod po rodičích, ale četba Bible dala jeho životu nový směr. Po studiu teologie v Litoměřicích přijal kněžské svěcení a začal působit u Sv. Anny v Praze na Žižkově. Od roku 1968 sloužil jako sekretář kardinála Tomáška a zároveň v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Shromažďovalo se kolem něj živé společenství věřících, včetně osobností podzemní církve, což bylo trnem v oku orgánům STB. Proto byl roku 1973 přeložen z Prahy do Stanovic u Karlových Varů, kde žije dodnes.
Kniha rozhovorů vznikla z iniciativy a k velké radosti jeho přátel.
Mgr. Vít Hájek (* 1955) je filmový a televizní dokumentarista. Ve své tvorbě se zaměřuje na historii, umění, vědu a portréty osobností. Rozhovor s P. Josefem Mixou je jeho knižní prvotinou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Boha neokecáš do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Boha neokecáš.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Boha neokecáš (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Boha neokecáš bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Boha neokecáš doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé