Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st.

Kód: 9035898

Úplný název:

Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st. (Kašpar Oldřich):

Autor a popis:

Kašpar Oldřich, Togga, 393 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
237 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dvojjazyčná česko-španělská publikace věnovaná tématu vztahů knižní kultury českých zemí, iberského a iberoamerického světa, mapuje nejen výskyt dopisů, zpráv, relací a kronik misionářů České province, kteří v 17. a 18. století působili v rozlehlých oblastech Nového světa a také na tichomořských ostrovech pod španělskou vládou (Filipíny, Karolíny, Mariany, apod.), ale rovněž výskyt dalších bohemikálních rukopisů a především tisků v knižních fondech Španělska, Mexika a Portugalska, a to hlavně z hlediska historického, náboženského a obecně kulturního. Autor se zabývá tématem více než tři desítky let a navazuje zvláště na práce Vlastimila Kybala, Otakara Odložilíka, Václava Černého, Josefa Polišenského ad.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Bohemika v historických knižních fondech Španělska, Portugalska a Mexika 15.-18.st.