Bohumil Kubišta

Kód: 7467065

Úplný název:

Bohumil Kubišta (Srp Karel, Pelikánová Gabriela, Novotná Zuzana): Zárivý krystal

Autor a popis:

Srp Karel, Arbor vitae, 464 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 562 Kč (1 990 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta – Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby.

Zabývá se otázkami utvářejícími Kubištův postoj ke světu. Postihuje, jaký byl jeho vztah k Bohu a náboženství, k životu a smrti, k mužům a ženám, jak se vymezoval vůči své generaci, jak si utvářel vlastní uměleckou cestu, sleduje malířův poměr k barvě a ke zlatému řezu. Na mnoha příkladech ze staršího evropského malířství připomíná obrazy, jimiž se Kubišta zabýval ve svých recenzích a jejichž rozbory se snažil převést do vlastní tvorby.
Kniha přináší i některá nepublikovaná díla a na mnoha detailních reprodukcích zkoumá stěžejní Kubištovy obrazy. Zároveň je založena na dosud nezveřejněném archivním materiálu, přinášejícím údaje o nemoci Kubištovy matky, o soudním sporu vyvolaném aférou v kavárně Union i o umělcově podílu na potopení francouzské ponorky Curie.
Životopisná část sleduje také další osudy Kubištova odkazu ve dvacátém století, zejména jeho samostatné výstavy, které podstatně ovlivnily následující generace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bohumil Kubišta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bohumil Kubišta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bohumil Kubišta (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bohumil Kubišta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bohumil Kubišta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Bohumil Kubišta