Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii

Kód: 2061099

Úplný název:

Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii (Kudrna Ladislav):

Autor a popis:

Kudrna Ladislav, NAŠE VOJSKO, 400 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
266 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

V pořadí již osmá kniha Ladislava Kudrny mapuje doposud neznámou stránku z našich novodobých dějin. Více než 2000 československých mladíků bojovalo a umíralo v pekle první vietnamské války. Přes 500 z nich potom v daleké cizině padlo. Ve všech případech se jednalo o příslušníky francouzské cizinecké legie. Autor měl k dispozici materiály týkající se 21 těchto mužů, kteří v průběhu těžkých bojů upadli do vietnamského zajetí a následně byli, po více než roce utrpení v zajateckých táborech, transportováni do „lidově“ demokratického Československa. Kniha se nevěnuje pouze bojovému nasazení našich jedenadvaceti občanů v rámci cizinecké legie, ale i tomu, co mu předcházelo a posléze následovalo. Tedy proč tito mladíci, v mnoha případech nezletilci, utíkali do zahraničí. Proč vstoupili do služeb cizinecké legie, jak probíhal drsný výcvik v severní Africe, jaký byl průběh války samotné, jaké panovaly podmínky ve vietnamských zajateckých táborech. Nechybí zpracování repatriace zajatců do Československa, podpory československé vlády Ho Či Minovu režimu. Zacházení s repatrianty po příjezdu do vlasti, jejich propagační využití, respektive potrestání. To vše, plus další aspekty pojící se k dané problematice, si bude moci čtenář přečíst v knize, která je bohatě doplněna doposud neznámými fotografiemi a archivními materiály.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Bojovali a umírali v Indočíně - První vietnamská válka a čechoslováci v Cizinecké legii